Fit&Alive®️ Okaliptus Sabunu
Fit&Alive®️ Okaliptus Sabunu

Fit&Alive®️ Okaliptus Sabunu

İndirim Oranı : %60 İndirim
Fiyat : ₺49,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺19,99(KDV Dahil)

FIT&ALIVE®️ OKALIPTUS SABUNU

110 GR

Okaliptus ağacının yapraklarından elde edilen okaliptus yağı özellikle iltihaplı sivilcelerin tedavisinde faydalıdır. Fit&Alive Okaliptus Sabunu, aktif kömür ile birleşen okaliptus yağı içeriği sayesinde cildi ve gözenekleri derinlemesine temizleyerek  yağlı ve sivilceli ciltlerin bakımını ideal şekilde sağlar.

 

:

Okaliptus Sabunu Nedir?

Antiseptik özelliği ve hoş kokusu sayesinde ferahlatıcı etkisi vardır. Siyah nokta ve gözenekler içindir. Cilt gözeneklerini temizleyerek genç ve canlı bir görünüm katar.  ​ İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildi besler, canlandırır, nemlendirir. Düzenli kullanıldığında kırışıklık giderir ve cildi nemlendirir. Hassas ciltler için birebirdir. Cilt gözeneklerini temizler. Antiseptiktir, karma ve yağlı ciltler için idealdir. Eklem ve kas ağrıları için etkili bir sabundur.

Kullanım Şekli:

El, yüz, vücut ve saç bakımında kullanılabilir.

Cilt için:

Günde en az iki kere olmak üzere; elde köpürtülerek yüz ve vücudunuzda 2 dakika bekletildikten sonra su ile durulanır.

Saç için:

Islak saça, her tarafa yayarak ve hafifçe masaj yaparak uygulanır ve iyice durulanır. 

 

Okaliptüs sabununun faydaları

 • Okaliptüs sabunu kullanılarak birçok fayda sağlandığı belirtilmektedir. Özellikle Kozmetik alanında okaliptüs sabununun kullanıldığı belirtilirken; okaliptüs yağı içeriği ile etkisini artırır. 
 • Uçucu yağ içermesi sebebiyle şifa etkisini artırır. 
 • Özellikle sıtma hastalığının giderilmesinde fayda sağladığı belirtilmektedir. Sıtma hastalığına karşı okaliptüs sabunu kullanılarak banyo yapılması halinde sıtmanın oluşturduğu etkilerin giderildiği belirtilir. 
 • Okaliptüs sabununun normalde banyoya içerisinde kullanan kişilerde solunum problemlerinin giderildiği belirtilmektedir. Özellikle kişide bulunan astım ve balgam problemlerinin giderilmesinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. 
 • Kişide gözlenen yüksek ateş halinde okaliptüs sabunu kullanılarak banyo yapılması ateşin düşürülmesinde faydalıdır. 
 • Enfeksiyon ve bakteri giderici özelliği bulunduğu için cilt problemlerinin tedavisinde alternatif tıp içerisinde kullanılır. Günde bir kez okaliptüs sabunu ile cildin temizlenmesi halinde siyah nokta oluşumu ve akne oluşumunun giderildiği belirtilmektedir. 
 • Ayrıca ciltte bulunan yaraların ve izlerin giderilmesinde fayda sağlarken; yaraları iyileştirme özelliği oldukça fazladır.
 • Okaliptüs sabunu Kozmetik alanında bakım sabunu olarak kullanılır. Özellikle yıpranmış ve kuru ciltlerde son derece etkilidir. 
 • Saç bakımı için okaliptüs sabununun kullanıldığı belirtilmektedir. Saçı canlandırma ve dolgunluk kazandırma özelliği bulundururken; saç kırıkları, kepeklenme, kaşıntı gibi problemlerin giderilmesinde fayda sağladı kanıtlanmıştır. 
 • Okaliptüs sabunu kullanarak cildin daha genç ve canlı görünmesi sağlanır. Özellikle sabunun içerisinde bulunan E vitamini ve gliserin sayesinde cildin beslenerek canlanmasına fayda sağladığı açıklanmaktadır.
 • Cildin nemini artırdığı gözlenir. Düzenli kullanılması halinde ciltte bulunan kaz ayağı, alın kırışıklığı ve dudak etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesine fayda sağlar. 
 • Cildi sıkılaştırma ve kuvvetlendirme özelliği bulunurken; her cilt tipine uyumludur. 
 • Özellikle hassas ciltli kişilerin bile okaliptüs sabunu tercih ederek ciltlerini temizlenmesinde fayda vardır. 
 • Antiseptik özelliği sebebiyle cildin ph değerini yükseltirken; ciltte bulunan ağrılarının giderilmesine fayda sağlar. 
 • Kokusu sayesinde cildi ferahlatma etkisi bulunur.

İçindekiler: 

Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı, Hint Yağı, Okaliptus Yağı, Aktif Karbon , Sodyum Hidroksit, Su

 

Bilgi:

Paraben, SLS, Parfüm, Renklendirici İÇERMEZ.