Fit&Alive®️ Kızılcık Özü 825GRe
Fit&Alive®️ Kızılcık Özü 825GRe

Fit&Alive®️ Kızılcık Özü 825GRe

Fiyat : ₺89,00(KDV Dahil)

Fit&Alive®️ Kızılcık Özü (825GRe)

 

Antioksidan kapasitesi çok yüksek olan kızılcık şimdi soğuk sıkım farkıyla Fit&Alive'da...

 

Faydaları saymakla bitmeyen kızılcık, vitamin C, K, B6 ve E yönünden zengin olmasının yanı sıra, kalsiyum, magnezyum, demir, mangenez ve potasyum da barındırır.

 

Şifa Olsun...

:

KIZILCIĞIN FAYDALARI

 

Kızılcığın sağlık açısından yararlarından bazıları şunlardır:

 

İdrar yolu enfeksiyonlarına önlemeye yardımcı olur

 

Kızılcık suyu idrar yolu enfeksiyonlarına yardımcıdır. Bunun nedeni kızılcıkların proantosiyanidinler veya kısaca PAC’ler olarak adlandırılan bir antioksidanla yüklü olmasındandır. PAC’ler, bakterilerin idrar yolu duvarına yapışma kabiliyetini azaltır ve böylece idrar yolu enfeksiyonları geliştirme şansını azaltır.

 

Sindirimi artırmaya yardımcı olur

 

Lif genel bağırsak sağlığı için harikadır ve kızılcık da onunla doludur. Sağlıklı bir sindirim sistemi için liflere ve düzenli bağırsak hareketlerini sürdürmeye ihtiyacımız vardır. Lif sizi daha uzun süre tok tutarak sağlıklı olmayan besinleri tüketmenize engel olur.

 

Kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur

 

Düşük kalorili kızılcık suyunun düzenli tüketilmesi, kolesterolün diğer bir bileşeni olan LDL veya“ kötü ”kolesterol ve trigliseritleri azaltabilir. Ancak kızılcık suyu tüketiyorsanız şekersiz ve doğal olduğundan emin olun: Yapılan çalışmalar şekerin kolesterol düzeyleri üzerinde ters bir etkisi olduğunu göstermektedir.

 

Enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur

 

Enflamasyon, kalp hastalığı, otoimmün hastalık, kanser, diyabet ve daha fazlası dahil olmak üzere pek çok kronik durumun kökenindeki sebeptir. Neyse ki, kızılcık gibi antienflamatuvar yiyecekler, zengin antioksidan içeriği sayesinde doğal olarak enflamasyonla mücadeleye yardımcı olur. Kızılcık gibi antioksidan bakımından zengin yiyecekleri tüketmek, serbest radikallerin etkisiyle savaşmak ve iltihabı hafifletmek için kolay bir yoldur.

 

Bazı kanserlerin önlenmesinde yardımcı olur

 

Araştırmalar kızılcıkların göğüs, kolon, akciğer ve prostat kanseri hücrelerinin büyümesini önlemede yardımcı olabilecek kanserle mücadele eden maddeler içerdiğini göstermektedir. Aslında, hem insan hem de hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar; kızılcıkların tümörün ilerlemesini yavaşlatmasına ve kanser hücrelerinin büyümesini engellemesine yardımcı olabileceğini göstermektedir. Güçlü antioksidan ve antienflamatuar özellikleri ile birlikte, kızılcık, en yaygın kanser türlerinden bazılarının riskini azaltmaya yardımcı olur. Bu yüzden kanserle mücadele eden yiyecekler olarak kabul edilirler.

 

Kalp hastalığı riskini azaltma da yardımcı olur

 

Araştırmalar, diyetinize kızılcık eklemenin, kanın pıhtılaşmasını engelleme, kan basıncını düşürme ve iltihaplanmayı azaltma yeteneklerinden dolayı kalp sağlığına bir dizi yarar sağlayabileceğini göstermektedir.